Aktualności

Pielgrzymka samolotowa na Maltę i Sycylię 5-12.10.2019 (Aktualizacja oferty)

Śladami św. Pawła i św. Agaty z aktem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich

 MARSAXLOKK – BLUE GROTTO – HAGAR QIM - MDINA - RABAT - VALETTA – VITTORIOSA - SENGLEA - COSPICUA – SYRAKUZY – PALERMO – MONREALE – CEFALU – TAORMINA – ETNA  – KATANIA

 1 DZIEŃ MARSAXLOKK – BLUE GROTTO – HAGAR QIM - MDINA - RABAT

Wyjazd z …… ok godz. …, przejazd na lotnisko w Katowicach, odprawa paszportowo – celna, wylot o godz. 7.10, przylot na Maltę o godz. 9.50. Wizyta w MARSAXLOKK - wiosce rybackiej z największą flotą rybacką na wyspie. Niezwykle malowniczo prezentują się tu zacumowane kolorowe łódki 'luzzu', będące jednym z symboli Malty. Następnie przejazd do BŁĘKITNEJ GROTY - zespół jaskiń i grot skalnych, które są naturalnie rzeźbione przez morskie fale. Wizyta w ŚWIĄTYNI HAGAR QIM wpisanej na Listę UNESCO. Są to pozostałości megalitycznej świątyni, której powstanie datowane jest na IV i III tysiąclecie p.n.e. Wyjazd do MDINY, dawnej stolicy wyspy, spacer starymi uliczkami miasta, wizyta w katedrze św. Piotra i Pawła, powstałej już w XII wieku. Przejazd do RABATU, zwiedzanie kościoła św. Pawła i grotto, wizyta w katakumbach św. Pawła, używanych już w czasach rzymskich. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 2 DZIEŃ VALETTA – VITTORIOSA - SENGLEA - COSPICUA

Śniadanie, przejazd do VALETTY - stolicy Malty, spacer po mieście: katedra św. Jana, która posiada 8 kaplic pierwotnie przeznaczonych dla zakonu jezuitów, Upper Barrakka, wspaniałe ogrody z pięknym widokiem, kościół św. Pawła, następnie Narodowe Muzeum Archeologiczne, Teatr Manoel, Pałac Wielkiego Mistrza. Następnie zwiedzanie trzech, leżących w niedalekiej odległości od siebie, miast: Vittoriosa, Senglea i CospicuaVITTORIOSA - to pierwsza siedziba rycerz - piękny punkt widokowy na Grand Habour. Wizyta w wartowni SANGLEA Point Vedette ze słynnym „okiem i uchem”. Na zakończenie wizyta w COSPICUA, portowym mieście, z podwójnymi murami obronnymi, w którym zachowało się wiele zabytków powstałych od założenia w tym miejscu Zakonu Maltańskiego w XI wieku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃDZIEŃ WOLNY

Śniadanie, dzień wolny, czas na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.

 4 DZIEŃREJS NA SYCYLIĘ – SYRAKUZY – PALERMO

Wcześnie śniadanie/suchy prowiant, wykwaterowanie, przejazd do Portu w Valettcie, rejs promem na Sycylię do Pozzallo. Przejazd do SYRAKUZ – jednego z najpotężniejszych miast w czasach starożytnych, zwiedzanie: Stare Miasto z Piazza del Duomo, źródło Aretuzy, w części miasta zwanej Neapolis park archeologiczny z teatrem greckim i wspaniałym widokiem na morze oraz kamieniołom Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do hotelu w okolice Palermo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 5 DZIEŃMONREALE – PALERMO

Śniadanie, przejazd do MONREALE, zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami - najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej, spacer co starówce. Przejazd do PALERMO - stolicy Sycylii, przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 6 DZIEŃ CEFALU – LETOJANNI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku CEFALU, spacer po mieście, zwanym "perłą Morza Tyrreńskiego", położonego u stóp potężnej skały La Rocca. Spacer po historycznym centrum z monumentalną katedrą zbudowaną przez normandzkiego króla Rogera. Przejazd do hotelu w okolice Taorminy niezwykle malowniczą drogą wzdłuż północnego wybrzeża Sycylii. Uroczysta integracyjna obiadokolacja z muzyką, nocleg.

 7 DZIEŃETNA - TAORMINA

Śniadanie, przejazd na ETNĘ - dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Etna jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i jest w stałym stanie aktywności. W 2013 roku wulkan został dodany do listy światowego dziedzictwa UNESCO Przejazd autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przejazd do zawieszonej na skałach TAORMINY - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

 8 DZIEŃKATANIA – POLSKA

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do KATANII – stolicy regionu Katanii, położonej u stóp Etny. Zwiedzanie: katedra św. Agaty z jej relikwiami i skarbem oraz z grobowcem Belliniego, słynnego kompozytora pochodzącego z Katanii, fontana dell’Elefante – obelisk ze słoniem i symbol Katanii, klasztor św. Agaty, amfiteatr rzymski, którego stopnie zostały wykute w lawie wulkanicznej. Przejazd na lotnisko, odprawa paszportowo – celna, wylot o godz. 22.15, przylot do Katwowic o godz. 00.45. Transfer do …….. Przyjazd w godzinach nocnych.

 

TERMIN: 05-12.10.2019

CENA: 1.850 zł + 570 €

Cena obejmuje wszystkie koszty związane z pielgrzymką wraz z biletami wstępów i lokalnymi przewodnikami.

 CENA OBEJMUJE: 

 • Transfer na lotnisko do Katowic oraz z powrotem
 • przelot samolotem na trasie Katowice – Malta oraz Katania – Katowice liniami Wizzair
 • bagaż główny 15 kg, podręczny 5 kg
 • opłaty lotniskowe i paliwowe
 • przeprawa promowa z Malty na Sycylię
 • klimatyzowany autokar na miejscu
 • 3 noclegi w hotelu 3*, pok. 2 os. na Malcie
 • 4 noclegi w hotelach 3*, pok. 2 os. na Sycylii
 • 7 śniadań kontynentalnych – wzmocnionych
 • 7 obiadokolacji serwowanych + woda, w tym jedna uroczysta integracyjna z muzyką
 • opieka pilota/przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie NNW – 15.000 zł, KL – 10.000 € i BP
 • Zestaw słuchawkowy Tour Guide 

CENA RÓWNIEŻ OBEJMUJE bilety wstępu i lokalnych przewodników oraz na realizację programu:

 • Bilety wstępu Malta: Blue Grotto, Hagar Qim Temple, Rabat – Grota św. Pawła i katakumby, Mdina – Katedra, Valetta i 3 miasta – katedra św. Jana, Pałac Wielkiego Mistrza, zbrojownia, Pałac Inkwizytora
 • Bilety wstępu Sycylia: Syrakuzy – katedra, Monreale – Katedra; Taormina – teatr grecki
 • Przewodnicy lokalni: Marsaxlokk, Blue Grotto, Hagar Qim, Mdina, Rabat, Valetta + 3 miasta, Syrakuzy, Palermo, Monreale, Katania;
 • Opłata klimatyczna. 

UWAGI: Kolejność zwiedzania ustala przewodnik, który nie oprowadza wewnątrz obiektów. Program jest ramowy i może ulec zmianie. Zwiedzanie zabytków nie ujętych w świadczeniach z zewnątrz wg programu. Lot bez cateringu.

Msze Święte: odprawiane codzienne w wyznaczonych miejscach

 

Harmonogram wpłat na pielgrzymkę:

Zapisanie się przez formularz elektroniczny oraz 

I-sza wpłata do 15 grudnia 2018 – 500 zł

II rata - do 15 stycznia 2019  – 500 zł

III rata – do 15 lutego 2019 – 450 zł

IV rata – do  15 marca 2019 – 400 zł

V rata - do 15 kwietnia 2019 – 100 euro

VI rata - do 15 maja 2019 – 100 euro

VII rata - do 15 czerwca 2019 – 100 euro

VIII rata - do 15 lipca 2019 – 100 euro

IX rata - do 15 sierpnia 2019 – 100 euro

X rata - do 15 września 2019 - 70 euro

Wpłaty dokonujemy na konto: Parafia p.w. św. Michała Archanioła; Koskowice, ul. Legnicka 67; 59-241 Legnickie Pole; Tel.. 76 866 40 18;

 Konto parafii w PLN: PKO BP SA II o/Legnica  63 1020 3017 0000 2702 0119 6856.

Konto parafii w Euro: NEST BANK: 27 2530 0008 2043 1047 2082 0003

Tytułem: Malta 2019, Imię i nazwisko, rata.

 

 Malta, położona między Sycylią i Afryką Północną, spełnia idealnie wszystkie oczekiwania turystów, oferując słoneczne dni, przejrzyste morze, poprzecinane rozpadlinami wybrzeża, okazałe budowle historyczne, gościnność tutejszych mieszkańców, komfortowe ośrodki wypoczynkowe oraz bogatą ofertę sportów wodnych. Malta oferuje wiele okazji do udanych zakupów i zwiedzania, zwłaszcza w stolicy La Valetta. To historyczne miasto było niegdyś siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich. Po dziś dzień zachowały się stare mury miejskie oraz imponująca katedra Świętego Jana. Swoje piękno La Valetta zawdzięcza tez położeniu przy jednym z największych, naturalnych portów świata. Panuje tu iście śródziemnomorska atmosfera, a gwarne ulice pełne są kolorowo ubranych turystów z całej Europy. Wyspa kusi do zwiedzania wspaniałych zamków i starych, średniowiecznych miast.

Sycylia, największa włoska wyspa, znajdująca się w środkowej części Morza Śródziemnego, skąpana w morzu Tyrreńskim i Jońskim. Od czubka włoskiego buta oddziela ją (na południowym zachodzie) cieśnina Messina, od Afryki zaś – cieśnina Sycylijska. Powierzchnia wyspy jest bardzo różnorodna. Część środkowa i południowa to krajobraz wyżynny; występujące rozległe niziny przecinają górskie pasma, a najwyższe wzniesienie stanowi wulkan – słynna Etna. przez starożytnych nazywana „Wyspą Słońca”, pochwalić się może największą w Europie liczbą godzin słonecznych. Wyjątkowe krajobrazy, intensywne zapachy i unikalne smaki – nimi obdarowuje nas bogactwo natury tej krainy. Dojrzewające w słońcu owoce i warzywa, stanowią podstawę sycylijskiej kuchni – królowej diety śródziemnomorskiej. Wyjątkowa oliwa z oliwek, soczyste czerwone pomarańcze, słodkie winogrona, pomidory Pachino Canicattí i kapary Pantelleria to tylko część specjalności tej ziemi.