Aktualności

Pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II, do św. Rity oraz w 50-lecie śmierci i 100-lecie otrzymania stygmatów przez św. Ojca Pio.

TERMIN: 18-27.09.2018 (10 dni)

W PROGRAMIE ZWIEDZANIE:

Trydent - Wenecja - Padwa - Asyż - Cascia - San Giovani Rotondo - Monte San Angelo - Pietrelcina - Manopello - Rzym – Watykan

Dodatkową atrakcją pielgrzymki będą: zwiedzanie Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską, spacer po Ogrodach Watykańskich, wizyta w Katakumbach św. Kaliksta.

Koszt 2550 zł (zawiera wszystkie bilety wstępu, wjazdy do Wenecji, Rzymu, Asyżu, statek w Wenecji, parkingi, zestaw słuchawkowy, przewodników miejscowych)

I-sza wpłata do 15 lutego – 400 zł

II rat - do 15 marca – 400 zł

III rata - do 15 kwietnia – 400 zł

IV rata - do 15 maja – 400 zł

V rata - do 15 czerwca – 400 zł

VI rata - do 15 lipca – 300 zł

VII rata - do 15 sierpnia – 250 zł

Wpłaty dokonujemy na konto: Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Koskowicach; Koskowice 40; 59-241 Legnickie Pole; Tel.. 76 866 40 18; Konto parafii: PKO BP SA II o/Legnica 63 1020 3017 0000 2702 0119 6856.

Tytułem: Pielgrzymka 2018, Imię i nazwisko oraz rata.

SZCZEGÓLOWY PROGRAM:

18.09 (wt.)  Wyjazd z Koskowic o godz. 04:00. Przejazd przez Niemcy, Austrię do Trydentu. Krótkie zwiedzanie miasta obrad soboru w latach 1545-1563: Katedra San Vigilio, fontanna z Neptunem, Piazza del Duomo.  Obiadokolacja i nocleg w okolicy Trydentu.

19.09 (śr.)    Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Przepłynięcie stateczkiem na Plac Św. Marka. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - msza święta. Spacer do Mostu Rialto. Popołudniu zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego w Padwie. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

20.09 (czw.) Śniadanie. Przejazd do miasta Św. Franciszka i Św. Klary - Asyżu. Nawiedzamy Bazylikę Matki Boskiej

Anielskiej, San Damiano, Św. Klary i Św. Franciszka. Popołudniu przyjazd do Casci - miasta św. Rity -

patronki spraw beznadziejnych. Zwiedzanie sanktuarium, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

21.09 (pt.)   Po śniadaniu przejazd do Manopello - nawiedzenie sanktuarium, w którym znajduje się obraz „ Oblicza

Chrystusa" nienamalowany ludzką ręką. Przyjazd do San Giovani Rotondo. Obiadokolacja i nocleg w San

Giovani Rotondo.

22.09 (sb.) Śniadanie. Nawiedzamy miejsce życia i śmierci Św. Ojca Pio. Popołudniu przejazd do sanktuarium w Monte San Angelo (jedno z dwóch sanktuariów w Europie poświęconych Św. Michałowi Archaniołowi). Powrót do SGR - obiadokolacja i nocleg.

23.09 (nd.)   Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny - miejsca urodzenia św. Ojca Pio. Zwiedzanie: Plac Zwiastowania, Kościół

Matki Bożej Anielskiej, Domy Ojca Pio. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja, nocleg.

24.09 (pn.)   Śniadanie. Przejazd do Watykanu i zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: Muzea Watykańskie z Kaplicą

Sykstyńską, Bazylika św. Piotra, grób Papieża Jana Pawła II, spacer po Ogrodach Watykańskich. Czas wolny.

Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

25.09 (wt.)  Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: Panteon, Koloseum, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, pomnik

Wilczycy, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Popołudniu wizyta w Katakumbach

św. Kaliksta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

26.09 (śr.)   Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem. Nawiedzenie

głównych Bazylik Papieskich miasta: Bazylika Jana na Lateranie, Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika

świętego Pawła za Murami. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

27.09 (czw.) Zakończenie pielgrzymki ok. 16:00.

CENA: 2550 PLN

CENA OBEJMUJE:

Przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, video, barek, WC)

8 noclegów (pokoje 2,3-osobowe w hotelach***)

8 obiadokolacji,  8 śniadań

Ubezpieczenie KL - 10 000 EUR, NNW - 15 000 PLN, bagaż - 1 000 PLN

Opieka pilota - przewodnika na całej trasie, Śpiewnik pielgrzymkowy, identyfikator,

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Opłaty parkingowe, Zestaw słuchawkowy

bilety wstępu, wjazdy do Wenecji, Rzymu, Asyżu, statek w Wenecji, przewodników miejscowych.